Valmentajahuone|

Tapahtumat

Kuva: Petri Vilhunen

Kalenteri syksy 2018 

 

30.7.-3.8. elokuun starttileiri, Tapanilan Urheilukeskus

13.8. avoimet ovet, Tapanilan Urheilukeskus

24.9. World Gymnaestrada -info, Tapanilan Urheilukeskus

25.-28.10. IFAGG World Cup III ja Challenge Cup III ja Mediterranean competition, Thillay/Eaubonne, Ranska
Axoria, Elite Alexa, Elite Pre Jr

27.10. Kerava Cup, Kerava
Averie, Alva

27.-28.10. Elise Cup, Helsinki
Abella (Stara), Asla, Aforia, Evie

27.-28.10. Cailap Cup, Turku
Anastasia 01

3.11. Joukkuevoimistelun välinesarjojen Tampere Cup, Tampere
Elite Alexa, Ariel, Elite Pre Jr

3.11. OVO Stara, Espoo
Abella

3.11. TUL:n Varsinais-Suomen avoimet kisat, Lieto
Asla, Azra

4.11.Tapanilan Erän Voimistelujaoston Kisastartti, Mosahalli
Lähes kaikki jaoston joukkueet, MInessa (KNV), Ignezia (KNV)

10.-11.11. Kaupunki Cup, Vantaa
Averie, Aurum, Asla, Azra, Aforia, Anastasia 01, Axoria, Alva, Evie, Emelie

10.11. Turku Cup, Turku
Elite Alexa, Ariel, Elite Pre Jr

11.11. Attitude Stara, Vantaa
Adriana

14.11. Voimistelujaoston sääntömääräinen syyskokous

17.11. Espoo Cup, Espoo
Anastasia 01, Alva, Elite Alexa, Ariel

17.-18.11.  SyysCup, Hyvinkää
Averie, Azra, Aforia, Anastasia 01, Elite Pre Jr, Aida, Evie, Emelie, Ailia

18.11. TV Open, Tampere
Aurum, Elite Pre Jr

24.-25.11. Joukkuevoimistelun välinesarjojen 12-14-vuotiaiden SM-välinemestaruuskilpailut ja kilpasarjan Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, Vantaa
Asla, Elite Pre Jr, Axoria
Stara: Avalo, Abella, Aida

24.11. Isku Stara ja JV 8-10 v. sarjan kilpailut, Tampere
Ariel

1.-2.12. Joukkuevoimistelun välinesarjojen 10-12-vuotiaiden ja yli 14-vuotiaiden kilpasarjojen Voimisteluliiton mestaruuskilpailut, Imatra
Averie, Elite Alexa, Azra, Anastasia 01

8.-9.12. TUL:n joukkuevoimistelun avoimet välinesarjojen mestaruuskilpailut, Tampere
Aforia, Aurum

8.12. Taikapuu Stara, Järvenpää
Avalo, Abella, Adriana

8.12. Talven ihmemaa Stara ja JV 8-10 kilpailut, Valkeakoski
Aida

16.12. koko jaoston yhteinen joulunäytös, Tapanilan Urheilukeskus

 

Kalenteria päivitetään kauden aikana. Syyskausi on 3.9.-16.12.2018

 

7.-13.7.2019 World Gymnaestrada, Dornbirn, Itävalta